Zahada zvaná ISO od Z.

ISO 50-200 najmensie
VYHODY-pouzitie malej rychlosti Ti umozni ziskat tie najlepsie vysledky kvality obrazu zo senzoru, najjasnejsie farby a minimalny sum.
NEVYHODY-hlavnym problemom je pohnutie fotaku pri foteni z ruky. Pokial nie je dokonale jasne, krasne pocasie a perfektne svetelne podmienky, rychlos zavierky bude pomalsia, co ma za nasledok casto neostry zaber. A pretoze musis pouzit sirsiu clonu, hlbka ostrosti moze byt dost limitovana.
VYUZITIE-jednoznacne krajinky, voda, presne tam, kde sa da pracovat s mensou rychlostou zavierky.

ISO 250-400 stred

VYHODY – kvalita obrazku je velmi podobna kvalite s najmensim sumom, ale uz tu mozes vyuzit vyhodu vacsej rychlosti zavierky a /alebo mensej clony na lepsiu hlbku ostrosti.
NEVYHODY – mozno farby nebudu az tak krasne saturovane ako pri najmensich ISO ale s novymi DSLR je rozdiel takmer zanedbatelny.
POUZITE – asi najuniverzalnejsie vyuzitie ISO. Vyborne pre vsetobecnu fotografiu a tieto stredne hodnoty su skvely vychozim bodom pre zaciatocnikov.

ISO 500 a viac

VYHODY – umozni fotit s DSLR pri slabom svelte. Tak isto umozni nastavenie vysokej rychlosti zavierky a zamrazenie pohybu v horsich svetelnych podmienkach.
Vysoky sum je najlepsi pre vyjadrenie dodanie “nalady” a dramatickosti zaberu. Skvely na premenu fotky do CB verzie. Dava fotografii svojsky character.
NEVYHODY – cim vacsia rychlost zavierky, tym mensia kvalita a “cistota” zaberu. Menej realisticke farby a strata ostrych kontur.
POUZITIE – umoznuje udrzat ostry obraz pri foteni z ruky aj pri zhorsenych svetelnych podmienkach. Popularne pri foteni sportov a potrebe zamrazit pohyb.
Vyborne na cierno-biele zabery, ktore maju vypovedat cely pribeh. Naladovky.

0 komentárov:

Archive

Následníci

Prilep si ma na svoj blog!

button"/>